Porady

6 marca, 2019

ZAMEL – Nowości w ofercie automatyki budynkowej EXTA

Szanowni Państwo!

Oferta automatyki budynkowej EXTA wzbogaciła się o nowe produkty dedykowane do sterowania oświetleniem, ogrzewaniem oraz innymi elementami instalacji domowej. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami oraz wprowadzenia indeksów do systemu.

1. Przekaźnik bistabilny PBP-05 służy do sterowania oświetleniem lub dowolnym innym urządzeniem za pomocą równolegle podłączonych przycisków monostabilnych. Urządzenie posiada dwa niezależne kanały o obciążalności 5A. Przekaźnik pozwala na sterowanie poprzez podanie potencjału fazy L lub przewodu neutralnego N na jedno z dwóch wejść. Konstrukcja wejścia wyzwalającego umożliwia współpracę z przyciskami podświetlanymi (również z podświetleniem LED). Przekaźniki wyjściowe przystosowane są do pracy z obciążeniem w postaci nowoczesnych źródeł LED. Urządzenie przystosowane jest do montażu w puszce instalacyjnej Ø 60 (najlepiej pogłębianej lub kieszeniowej).

Więcej: https://zamel.com/pl-PL/produkty/exta-automatyka-budynkowa/przekazniki-bistabilne/pbp05

2. Przekaźniki elektromagnetyczne dopuszkowe PEP-01/012, PEP-01/024, PEP-01/230 można wykorzystywać gdy istnieje potrzeba zwiększenia prądów obciążenia odbiorników energii elektrycznej. Zapewniają galwaniczną izolację pomiędzy układem sterowania a obciążeniem. Posiadają na wyjściu beznapięciowe styki NO/NC, co pozwala na podłączenie napięcia z przedziału 0 ÷ 250 V AC.

Więcej:
https://zamel.com/pl-PL/produkty/exta-automatyka-budynkowa/przekazniki-elektromagnetyczne/pep01230
https://zamel.com/pl-PL/produkty/exta-automatyka-budynkowa/przekazniki-elektromagnetyczne/pep01024
https://zamel.com/pl-PL/produkty/exta-automatyka-budynkowa/przekazniki-elektromagnetyczne/pep01012

3. Regulator temperatury RTM-03 z nastawą histerezy służy do sterowania odbiornikami (np. grzejniki, ogrzewanie podłogowe) w zależności od temperatury panującej w otoczeniu zewnętrznego czujnika NTC. Urządzenie posiada możliwość regulacji temperatury zadanej za pomocą potencjometru znajdującego się na panelu przednim w zakresie -10 ºC ÷ +90 ºC. Za pomocą drugiego potencjometru możliwy jest wybór jednej z 10 wartości histerezy z jaką ma działać regulator (od 0,25 ºC do 2,5 ºC). Do poprawnej pracy urządzenie wymaga podłączenia zewnętrznej sondy NTC-03. Sonda nie występuje w komplecie z regulatorem i należy nabyć ją oddzielnie. Przewód sondy ma 3 m długości i można go przedłużyć do 50 m przewodem o przekroju 0,2 ÷ 2,50 mm2. Sond nie można łączyć.

Więcej:
https://zamel.com/pl-PL/produkty/exta-automatyka-budynkowa/regulatory-temperatury/rtm03