Aktualności

9 stycznia, 2024

Zapraszamy do współpracy niezrzeszone hurtownie

Witajcie,

 

Nowy rok to zawsze czas nowych postanowień i zmian. Jako Grupa zakupowa doświadczamy wzmożonej aktywności w tym okresie i zainteresowania ze strony mniejszych niezrzeszonych Hurtowni. Właściciele tych hurtowni poszukują nowych partnerów biznesowych – źródeł dostaw, optymalizacji kosztów, zwiększonej marżowości. Zmiana dostawców z dużych sieci handlowych i „pośredników”, których jako Właściciel małej hurtowni jest się podhurtem jest pełna obaw, ale z zysku za obrót na podhurcie zostawiają takie sieci dla siebie znaczną część marży od dostawców, zapewniają sobie budżety marketingowe, budżety szkoleniowe dla swoich oddziałów i pracowników – wstrzymując tym samym rozwój hurtowni nie zrzeszonych, podhurtów.

 

Zmiana myślenia i sposobu działania mimo przyzwyczajenia do bycia podhurtem od lat, może być ważną decyzją w życiu właściciela i zespołu i pierwszym krokiem do rozwoju hurtowni.

 

Dla niektórych ta zmiana to decyzja podyktowana uświadomieniem sobie, że przez te wiele lat znacząca część zysku 4-6% pozostawała w kieszeni pośrednika dużej sieci hurtowni, która jest Waszym dostawcą. Zastanawiacie się dlaczego duży pośrednik ma środki finansowe na dbanie o wygląd swojego punktu sprzedaży, na dbanie o poziom wyszkolenia pracowników i wyposażenie w punkcie sprzedaży, na programy i akcje dla instalatorów? Zdajecie sobie sprawę z różnicy odwiedzając najbliższy oddział takiej sieci w swoim mieście.

Zadajecie sobie pytanie czy to wszystko za środki, które zostały w kieszeni takiego pośrednika czy sieci uzyskane dzięki obrocie na mojej Hurtowni?

Tak – to zyski i budżety marketingowe oraz szkoleniowe od producentów i importerów, które zostawały w kieszeni sieci handlowej dostarczającej do podhurtu.

 

Jako Grupa służymy pomocą i wsparciem w procesie płynnej zmiany w Twojej hurtowni z dostawców pośredników na dostawców grupowych, producentów i importerów. Wyposażymy cię w narzędzia, aby poprawić wizualizację Twojej hurtowni, aby Twoi handlowcy posiadali wiedze techniczną i handlową, wdrożymy programy i akcje marketingowe dla twoich instalatorów aby obsługa w Twojej hurtowni i wizyta kojarzyła się z profesjonalnym ciepłym przyjęciem i doradztwem.

 

W nowym 2024 roku przyjmujemy z pokorą rolę doradcy, pomocnika dla tych, którzy chcą podjąć takie odważne i czasem życiowe decyzje o zmianie i współpracy – wstąpieniu do Grupy zakupowej, której celem nie jest maksymalizacja zysku centrali grupy ale rozwój Twojej hurtowni.

Zapraszamy na bezpłatne konsultację, które przybliżą obszary działania Grupy i ponad 35 podobnych do Twojego podmiotów już w tej organizacji.

Niezależnie od postanowień noworocznych, staramy się od ponad 10 lat zapewnić profesjonalne wsparcie i troskę dla każdego właściciela hurtowni który szuka drogi do lepszego jutra.