Aktualności

12 stycznia, 2024

Grupa Elektro Omega – Podsumowanie Roku 2023

Budowa strategii w grupie Elektro Omega bazuje na fundamentach działań w ostatnich 10 latach, analiza ich skuteczności i dobór nowych narzędzi jest kluczowy na 2024r.

Działania związane z optymalizacją warunków handlowych rabaty bonusy profity ale i co ważne limity kredytowe na kluczowych dostawcach, promocja i klasyfikacja TOP tylko dla zweryfikowanych pozytywnie pod względem warunków dostawców, ich obecność z produktami w hurtowniach na stanach, wiedza i szkolenia handlowców, budowa relacji z instalatorami, klientami hurtowni przez producentów za pośrednictwem narzędzi Elektro Omega to elementy do sukcesu i rozwoju hurtowni zrzeszonych w grupie.

 

Poprzedni rok był wyjątkowy bo inny w zakresie biznesowym od poprzednich lat spadki ilościowych obrotów z uwagi na przechodzenie na tańsze marki również marż u dostawców i w hurtowniach, inflacja i mniejsza ilość pieniądza w budownictwie i remontach. Dużo mniejszy ruch w zakresie małych instalatorów i detalu. Zmiana profilu klientów w zakresie fotowoltaiki, pomp ciepła, pociągała czasem trudności hurtowni z mocną nogą w tym segmencie. Grupa szła stabilnie pozyskaliśmy kilka nowych hurtowni do grupy, realizowaliśmy działania w zakresie wsparcia hurtowni jak gazetki, akcje OCW z wyjazdem dla właścicieli na mecz ligowy FC Napoli w Neapolu, akcję Kupujesz Zyskujesz z nagroda główną samochodem osobowym VW ID 5 dla hurtowni z największymi obrotami, przeprowadziliśmy badanie tajemniczego klienta w hurtowniach z audytem raportem dla właścicieli, przekazaliśmy jak co roku komplety koszulek dla handlowców w hurtowniach jako odzież robocza, zmieniliśmy i doposażyliśmy hurtownie w materiały reklamowe: tablice , monitory, flagi, roll upy, oraz odbyła się Gala 10 lecia istnienia grupy z balem i występem znanych artystów Formacja Nieżywych Schabów oraz kabaret Czesuaf. To był rok pełen emocji i ciężkiej pracy. Nowy 2024 planujemy, że będzie pełen wyzwań z nowymi hurtowniami na pokładzie, z którymi zbudujemy grupę rozwijających się hurtowni  w zakresie procesów jakie zapewniają budowanie hurtowni z marżą, wizualizacją, zadowolonymi z serwisu klientami. Czas na rozwój, czas na zmianę, czas na grupę Elektro Omega.